Thai Cozy House

  • Wi-Fi
  • 24-timers Reception
  • Billard-/ poolborde
  • Restaurant
  • Ikke-ryger værelser

Dette komfortable Thai Cozy House, som ligger i Bangkok, har 40 værelser og tilbyder Wi Fi og i offentlige områder.

Dette komfortable hostel tilbyder en sauna, spa terapi og hotellets rekreative faciliteter.

Denne indkvartering tilbyder overnatning i Khaosan område, 25 minutters gang fra Det Store Palads. Dens førsteklasses placering giver en god forbindelse til Bangkok City Library. Servere europæiske retter til gæsterne, er Green House Restaurant 250 meter væk. Placering af vandrerhjemmet skridt væk fra Demokratimonumentet gør det muligt at udforske Bangkok. Bowonniwet busstoppested ligger inden for 150 meter derfra.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Thai Cozy House Bangkok
Nine Cafe & Hostel
pris kun for mobil

Nine Cafe & Hostel

5.0
Passende 0 anmeldelser
84 m fra overnatningsstedet
Hits Hostel
pris kun for mobil

Hits Hostel

7.8
Godt 217 anmeldelser
90 m fra overnatningsstedet
USD 17 USD 15
pr. nat
The Hidden Khaosan - Rambuttri เดอะ ฮิดเด้น ตรอกข้าวสาร รามบุตรี
pris kun for mobil

The Hidden Khaosan - Rambuttri เดอะ ฮิดเด้น ตรอกข้าวสาร รามบุตรี

7.2
Godt 18 anmeldelser
108 m fra overnatningsstedet
USD 9 USD 8
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Bangkok Don Meung Lufthavn
    28 km

    Togstationer

    Hualumphong Train Station
    3,1 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Billard-/ poolborde

    Serviceydelser

    • Sikkerhedspengeskab
    • 24-timers Reception
    • 24 timers vagtservice
    • Bagageopbevaring
    • Omklædningsrum
    • Barber shop
    • Room Service
    • Husholdning
    • Vaskeri
    • Butikker/Handelsservices

    Spisemuligheder

    • Restaurant
    • Bar/ Lounge område

    På værelser

    • Klimaanlæg
    • Terrasse
    • Strygeservice

    Enheder

    • AM/FM vækkeur

    Generelle faciliteter

    • Ikke-ryger værelser
    • Elevator
    • Nøgleadgang

    Kæledyr

    • Kæledyr ikke tilladt !

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
    Udtjekning: indtil 12:00
    • Ekstra senge info
    • Maksimal kapacitet for ekstra senge på et værelse er 1.
    Ofte stillede spørgsmål
    • Hvilken lufthavn ligger tættest på Thai Cozy House vandrerhjem?
      Thai Cozy House vandrerhjem ligger 30 km fra Bangkok Don Meung lufthavn.
    • Hvad er reglerne for ind- og udtjekning på Thai Cozy House vandrerhjem?
      Gæster på Thai Cozy House vandrerhjem skal checke ind senest kl. 23:59 og checke ud senest 12:00.
    • Hvor meget koster det at bo på Thai Cozy House vandrerhjem?
      Prisen for en overnatning på Thai Cozy House vandrerhjem er 27$.
    • Hvilke værelsestyper har overnatningssted?
      Værelsestyperne, der tilbydes af overnatningssted, er 2-personersværelse, 3-personersværelse og Dobbeltværelse.
    • Er der Wi-Fi på Bangkok vandrerhjem?
      Ja, på Bangkok vandrerhjem er der Wi-Fi i offentlige områder.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Bangkok Don Meung Lufthavn
    28 km

    Togstationer

    Hualumphong Train Station
    3,1 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Thai Cozy House Bangkok

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk